o f93cbb91 - کاربرد کارت بازرگانی چیست؟ + خدمات بازرگانی

نکاتی در مورد خدمات بازرگانی و کاربرد کارت بازرگانی

خدمات بازرگانی شامل قواعد و قوانین بسیاری می باشد بطوریکه دانستن تمامی این قوانین در قالب رشته های دانشگاهی در دانشگاهها تدریس می شود .

تا انتهای مطلب با سایت ارمان تجارت فرهان همراه باشید ، یکی از مواردی که تمام بازرگانان باید داشته باشند تا بتوانند امور بازرگانی خود را پیگیری نمایند کارت بازرگانی است . کارت بازرگانی در واقع نشان دهنده ی قانونی انجام شدن امور واردات و صادرات کالاست که توسط بازرگانان انجام می شود.

تاجری که کارت بازرگانی نداشته باشد نمیتواند در عرصه ی بین المللی تجارت کرده و واردات و صادرات کالا انجام دهد . در ایران نیز به همین شکل است و تنها کسانی میتوانند اقدام به انجام خدمات بازرگانی کنند که کارت بازرگانی داشته باشند. خدمات بازرگانی اصول و قواعدی دارد که بازرگانان به راحتی میتوانند آنها را پیگیری و قانونی انجام دهند.

کارت بازرگانی در واقع نوعی مجوز است و اخذ این مجوز از مراجع قانونی مراحل خاص خودش را دارد که باید به منظور دریافت آن انجام دهید.  قبل از دریافت کارت بازرگانی باید بدانید که به کجا مراجعه کنید . در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برای دریافت کارت بازرگانی باید به اتاق بازرگانی مراجعه نمایید. صدور کارت بازرگانی به دو شکل حقیقی و حقوقی انجام میگیرد و شما میتوانید برای هر دو گونه آن اقدام نمایید.

هرشخص چند کارت میتواند داشته باشد ؟

این نکته را در دریافت این مجوز در نظر داشته باشید که هر شخصی فقط یک کارت بازرگانی میتواند داشته باشد. کسانی که کار دولتی دارند و نوع کار و سمت کاری شان به شکل تمام وقت است نمیتوانند کارت بازرگانی دریافت نمایند. شما زمانی که کارت بازرگانی دریافت میکنید می توانید از مناطق آزاد واردات داشته باشید ، کالاهای مد نظرتان را ترخیص کنید و کلیه امور مبادلاتی کالا و خدمات بازرگانی را به راحتی انجام دهید.

مدارک لازم

برای اخذ این مجوز شرایطی وجود دارد که باید داشته باشید. اگر میخواهید کارت بازرگانی بگیرید باید بیشتر از ۲۴ سال سن داشته باشید ، گواهی عدم سوء پیشینه لازم است ، چند قطعه عکس و پر کردن فرم هایی مانند اظهار نامه و … که لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود اهنگ کردی کمر درد