در این مطلب از سایت شرکت آرمان تجارت فرهان درباره تهاتر املاک یا به عبارت دیگر معاوضه و تهاتر مسکن بجای فروش نقدی به صورت کامل توضیح داده شده است.

D8AAD987D8A7D8AAD8B1 D985D984DAA9 DAA9D8A7D984D8A7 - تهاتر املاک | تهاتر املاک با کالا
شش گروه از عرضه کنندگان واحدهای مسکونی در بازار معاملات مسکن تهران ، برای مقابله با نگرانی های تورمی که به مانع فروش تبدیل شده است ، از طریق انتخاب بازار فروش غیر نقدی ، حجم عرضه فایل های معاوضه و تهاتر املاک را به شکل محسوسی انجام داده اند.

حجم عرضه واحدهای مسکونی به خصوص آپارتمان های نوساز به بازار معاوضه و تهاتر (ملک با ملک یا ملک با سایر دارایی ها و کالاها)، افزایش یافته است طوری که تعداد قابل توجهی از مالکان و سازندگان آپارتمان های مسکونی با خروج این واحدها از فهرست فایل های فروش نقدی مسکن ، هم اکنون ترجیح می دهند این واحد ها را با آپارتمان ، زمین ، ملک کلنگی یا سایر دارایی های غیر ملکی از طریق تهاتر املاک معاوضه کنند.

تهاتر املاک

بازار تهاتر املاک مسکونی با سایر کالاهای ارزشمند سرمایه ای اگر چه در دوره های مختلف متقاضیان خاص خود را داشته است اما طی هفته های اخیر ، این بازار با منشا متفاوت نسبت به دلایل رونق این بازار در دوره های قبلی ، بار دیگر از سوی برخی از عرضه کنندگان واحد های مسکونی مورد توجه قرار گرفته است.

در شرایط فعلی و در حالی که در برخی از مناطق و محلات شهر تهران متقاضیان با کمبود فایل مناسب برای خرید آپارتمان رو به رو شده اند حجم فایل های فروش غیر نقد مسکن عرضه شده به بازار معاوضه و تهاتر افزایش یافته است.

بررسی ها نشان می دهد انتظارات تورمی و به خصوص ترس از تورم ملکی و نوسانات قیمت در بازارهای اقتصادی به خصوص بازارهای بالادست بازار مسکن موجب شده است بخش قابل توجهی از فروشندگان آپارتمان های مسکونی از اهرم غیر پولی برای فروش و تبدیل دارایی های ملکی خود استفاده کنند.

برای این منظور بازار معاوضه آپارتمان با سایر املاک همچون آپارتمان ، زمین کلنگی یا تهاتر املاک با سایر دارایی های ارزشمند سرمایه ای همچون خودرو ، ارز ، طلا و برخی از مواد غذایی با ماندگاری طولانی مدت و فاقد تاریخ انقضا در کوتاه مدت و میان مدت را انتخاب کنند.

تهاتر املاک با سایر کالاهای با ارزش مانند خودرو

بازار فروش غیر نقدی آپارتمان های مسکونی در طی هفته های اخیر مورد توجه برخی از مالکان و سازندگان واحدهای مسکونی قرار گرفته است که این بازار در اواخر دوره رونق قبلی و اوایل دوره رکود گذشته نیز از سوی این گروه از فعالان بازار ملک مورد توجه قرار گرفت.

در نتیجه حجم فایل های تهاتر املاک با سایر آپارتمان ها و دارایی های سرمایه ای در این دوره با افزایش مواجه شد.

با این حال ، نتایج تحقیقات میدانی نشان می دهد افزایش استقبال سمت عرضه مسکن از بازار معاوضه و تهاتر ملک با سایر دارایی ها ، در دوره فعلی با منشا متفاوتی نسبت به دوره قبل ایجاد شده است.

کاهش ارزش پول در نتیجه نوسانات نرخ ارز ، انتظارات تورمی و همچنین ترس سازنده ها و مالکان واحدهای مسکونی از کاهش نقدینگی ناشی از تبدیل دارایی های ملکی به پول و در نتیجه کاهش قدرت خرید و بنیه مالی برای ساخت و ساز در آینده ، مهمترین و اصلی ترین انگیزه افزایش استقبال مالکان و سازنده های مسکن از بازار معاوضه و تهاتر املاک است.

این بازار در اواخر دوره رونق قبلی و اوایل دوره رکود گذشته نیز از سوی این گروه از فعالان بازار ملک مورد توجه قرار گرفت.

در نتیجه حجم فایل های معاوضه آپارتمان با سایر املاک و دارایی های سرمایه ای در این دوره با افزایش مواجه شد با این حال ، نتایج تحقیقات میدانی نشان می دهد افزایش استقبال سمت عرضه مسکن از بازار معاوضه و تهاتر ملک با سایر دارایی ها ، در دوره فعلی با منشا متفاوتی نسبت به دوره قبل ایجاد شده است.

جلوگیری از کاهش ارزش پول با معاوضه املاک

کاهش ارزش پول، نقدینگی ناشی از فروش ملک به دلیل تورم کوتاه مدت را از بین ببرند.

بازار فروش غیر واحدهای مسکونی از ناحیه فعالیت ۶ گروه از عرضه کنندگان آپارتمان مسکونی به متقاضیان معاوضه و تهاتر از تحرک قابل توجهی برخوردار است طوری که بنا بر اعلام واسطه های معاملات مسکن و همچنین بر مبنای تحقیقات میدانی از بازار معاوضه واحدهای مسکونی هم اکنون شرط گروهی از فروشندگان آپارتمان ، معاوضه ملک با املاک دیگر یا تهاتر املاک با سایر کالاهاست.

هر چند اصلی ترین دلیل روی آوردن برخی از فعالان سمت عرضه مسکن به بازار معاوضه و تهاتر املاک از یک نگرانی عمده سرچشمه می گیرد.

طی تحقیقات انجام شده اولین و اصلی ترین گروه عرضه کننده آپارتمان به بازار معاوضه و تهاتر املاک ، برخی سازندگان واحدهای مسکونی هستند که تعداد قابل توجهی از واحد های مسکونی نوساز آماده عرضه خود را به صورت یکجا به بازار معاوضه معرفی کرده اند.

معاوضه در بازار مسکن یا همان تهاتر املاک به معنای عرضه واحد مسکونی در قبال دارایی های ارزشمند غیر ملکی همچون خودرو ، طلا ، ارز و … است.

به دلیل شکاف قابل توجه بین سطح قیمت واحدهای مسکونی نوساز با آپارتمان های چند ساله و عدم قدرت خرید کافی متقاضیان برای خرید واحدهای نوساز ، سطح تقاضا برای خرید این گروه از واحدها نسبت به سال های قبل کاهش یافته است.

در نتیجه سازندگان واحدهای مسکونی بعضا با مشکلات ناشی از فقدان مشتری دست به نقد برای فروش این واحدها مواجه هستند.

بیشتر عرضه کنندگان آپارتمان به بازار معاوضه املاک چه افرادی هستند؟

از سوی دیگر و با توجه به افزایش قیمت زمین و مصالح ( دو جز مهم و اصلی ساخت وساز ) و انتظارات تورمی در این بازارها ، این نگرانی در سمت عرضه وجود دارد که در صورت فروش واحدهای نوساز و آماده ، حتی در کوتاه مدت نیز با سرمایه حاصل از فروش واحدها ، قادر به ساخت آپارتمان با متراژ مشابه در پروژه های جدید نباشند و با ضرر و زیان مواجه شوند.

از همین رو بخش عمده عرضه کنندگان آپارتمان به بازار معاوضه یا تهاتر املاک ، سازندگانی هستند که برای حفظ ارزش واقعی سرمایه حاصل از فروش واحد ها ، بجای فروش نقدی ، اقدام به معاوضه آپارتمانهای نوساز با املاک کلنگی یا تهاتر با سبد متنوع مصالح ساختمانی می کنند.

در شرایط فعلی عمده آگهی های تهاتر املاک ، معاوضه آپارتمان نوساز با ملک کلنگی (زمین ) است.

در وهله دوم ، بیشترین فایلهای معاوضه آپارتمان عرضه شده به بازار ملک طی روزهای اخیر مربوط به فایلهایی است که از سوی برخی از مالکان واحدهای مسکونی متقاضی تبدیل به احسن واحدشان ، به بازار مسکن عرضه شده است این گروه سازنده نیستند ، هر چند هم اکنون برخی از مالکان املاک کلنگی که تمایلی به مشارکت با سازندگان برای نوسازی ندارند و ترجیح می دهند در برابر عرضه ملک کلنگی اقدام به دریافت آپارتمان نوساز از سازندگان کنند نیز از روش معاوضه ملک کلنگی با آپارتمان نوساز استقبال می کنند.

لازم به توضیح است که شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تهاتر املاک از گزینه های موجود در منوی بالای همین صفحه استفاده نمایید و یا با ما از طریق تلفن های نوشته شده در پایین همین صفحه تماس حاصل نمایید.

عرضه املاک کلنگی یا زمین های آماده ساخت

در واقع از سمت عرضه املاک کلنگی نیز تمایل برای معاوضه وجود دارد این موضوع به خصوص در بازار عرضه املاک کلنگی یا زمین های آماده ساخت با ارزش ریالی بسیار زیاد ، بیشتر به چشم می خورد.

چرا که به دلیل بالا بودن ارزش این املاک و در نتیجه بالا بودن ریسک سرمایه گذاری ارزش ریالی این املاک در سایر بازارها مالکان آنها ترجیح می دهند ضمن معاوضه این املاک با آپارتمان مسکونی ، از طریق باقی ماندن در بازار ملک ، متحمل ریسک جابجایی سرمایه ملکی خود به سایر بازارها نشوند و همچنان امنیت سرمایه گذاری در بازار ملک را داشته باشند.

دسته سوم عرضه کنندگان آپارتمان به بازار تهاتر املاک که بیشترین فایلهای معاوضه آپارتمان را طی روزهای اخیر به بازار معرفی کرده اند سازندگانی هستند که تمایل به معاوضه آپارتمان با مصالح ساختمانی دارند.

برخی از آنها حتی اعلام کرده اند در ازای عرضه آپارتمانهای نوساز حاضر به دریافت حواله سبد متنوع مصالح ساختمانی هستند.

این گروه از سازندگان تمایل دارند از طریق معاوضه آپارتمان به دریافت حواله سبد متنوع مصالح ساختمانی هستند.

این گروه از سازندگان تمایل دارند از طریق معاوضه آپارتمان با حواله مصالح پر کاربرد ساختمانی که همواره بیشترین نوسان قیمتی در مقایسه با سایر مصالح را دارند از تورم این گروه از مصالح ساختمانی در آینده مصون بمانند.

شرکت آرمان تجارت فرهان با مدیریت آرمان قیطاسی یکی از شرکت هایی جهت تهاتر میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود اهنگ کردی کمر درد