سلام ، به سایت آرمان تجارت فرهان خوش آمدید.

گفت وگوی آرمان قیطاسی مدیر عامل شرکت با خبرنگاران

در گفتگو با مدير عامل شركت آرمان تجارت فرهان مطرح شد
سرمايه گذاري بخش خصوصي،راه نجات صنايع داخلي
آرمان قيطاسي مدير عامل شركت آرمان تجارت فرهان در گفتگو با خبرنگاران گروه اقتصادي ، با اشاره ب تاكيد مقام معظم رهبري و مسئولين رده بالا نظام مبني بر لزوم حمايت از توليد داخلي و عزم جدي دولت براي برنامه ريزي منسجم جهت برداشتن موانع كسب وكار ، ابزار اصلي براي رسيدن به اهداف عاليه نظام در مسير فوق را كمك به توليدكنندگان و صنايع داخلي دانست . اين فعال اقتصادي در اختيار گذاشتن سرمايه بخش خصوصي را راه برون رفت از وضعيت ركود اقتصادي عنوان نمود . وي در پاسخ به سوال خبرنگار ما كه شركت شما چه اقداماتي در اين زمينه انجام داده افزوده با توجه به پروسه انجام شده طي مدت گذشته ، شركت آمادگي خود را براي واگذاري سرمايه كلان ب بخش معادن ،كارخانجات ، توليدكنندگان و انبوه سازان كشور تا سقف يك هزار ميليارد تومان (غیر نقدی)اعلام نموده است .
ايشان همچنين در جواب سوال خبرنگار مبني بر اهداف شركت در تقويت بخش مسكن اعلام نمود يكي از اهداف اصلي ، واگذاري سرمايه به انبوه سازان جهت بهبود اوضاع مسكن مي باشد . وي نبود سرمايه كافي در اين صنعت را يكي از عوامل ركود اعلام نبود و افزود .
فقدان سرمايه در گردش مناسب ،پخش مسكن را فلج خواهد كرد .
همچنين كارخانجات ما به دليل نداشتن سرمايه داخلي و افزايش قيمت ملزومات توليد ، بازاري راكد و حتي ور شكستگي را پيش رو خواهد داشت كه با كمك سرمايه گذاري بخش خصوصي معضل ياد شده نيز قابل حل است .
وي در ادامه به رواج كالاي بي كيفيت در بازار به دليل عدم سرمايه گذاري لازم در صنايع كوچك اشاره كرد و حل اين مشكل را اعتماد سرمايه گذاران به صنايع داخلي دانست و آمادگي شركت را براي كمك به واحدهاي صنعتي اظهار نمود .
در خاتمه و در پاسخ ب پرسش خبرنگاران ما كه اهداف بلند مدت شركت در بخش سرمايه گذاري صنايع ياد شده چيست ، عنوان كرد ؛ شركت آرمان تجارت فرهان در نظر دارد تا با ارائه نمايندگي هاي داخلي و خارجي و رصد كردن دقيق وضعيت بنگاه هاي اقتصادي بتواند نقش موثري در جلب سرمايه و تزريق آن به صنايع ايفا نموده و به عنوان يكي از بازو هاي توانمند و پيشران صنعت كشور واردعمل شود .