سلام ، به سایت آرمان تجارت فرهان خوش آمدید.

کار شرکت های بازرگانی چیست ؟

در این مقاله از سایت آرمان تجارت فرهان ( آرمان قیطاسی ) به برسی کار شرکت های بازرگانی میپردازیم تا انتها با ما همراه باشید

 

شرکت های بازرگانی به شرکت هایی گفته می شود که کاملا خصوصی بوده و به صورت مستقل و در راستای صادرات و افزایش فروش، بنگاه های اقتصادی کوچک تر فعالیت میکنند که محصولات آن ها را در بازارهای خارجی و بین المللی معرفی کنند.

شرکت های بازرگانی صادرات و واردات، یک قرارداد رسمی با شرکت های تولید کننده ی کوچک می بندند و به صورت انحصاری یا غیر انحصاری کل یا بخشی از محصولات تولیدی آن ها را در بازارهای خارجی به فروش می رسانند.
شرکت های اقتصادی کوچک و تولید کننده هایی که با این شرکت ها در فعالیت هستند از این طریق محصولات خود را وارد بازار جهانی می کنند و شرکت هایی که قصد وارد کردن محصول به کشور را دارند اما تبحری در این زمینه ندارند، از این شرکت های بازرگانی استفاده می کنند و محصولاتی را که نیاز دارند را وارد می کنند.

Office Automation Software benefits - کار شرکت های بازرگانی چیست؟ + توضیحات کامل

انواع شرکت های بازرگانی صادراتی و وارداتی

۱- به عنوان نماینده ی شرکت تولید کننده وارد بازار جهانی می شوند و برای محصولات، مشتری پیدا می کنند و فقط به عنوان یک واسطه عمل می کنند و با نام برند اصلی تولید کننده فعالیت می کنند.
در این نوع، تولید کننده تمام ریسک کار را باید قبول کند. از جمله ریسک هایی که وجود دارد: عدم پرداخت پول است.

۲- شرکت هایی که به عنوان نماینده ی انحصاری یا غیر انحصاری شرکت تولید کننده عمل می کنند و چون در مورد قیمت های بازارهای جهانی آن محصول، آگاهی دارند یک قیمت قابل قبول به تولیدکننده اعلام می کنند. در این نوع، شرکت بازرگانی تمام مسئولیت ها مثلا عدم پرداخت پول را قبول می کند.

فرم ثبت املاک

crm commerce solution02 - کار شرکت های بازرگانی چیست؟ + توضیحات کامل

نحوه ی فعالیت شرکت بازرگانی

فعالیت شرکت های صادراتی به این صورت است که اغلب در بازار های جهانی شبکه ی فروش دارند یا حتی احتمالا در آن کشور هایی که فعالیت می کنند، انبارفروش داشته باشند و یا واسطه ها و تولید کنندگان خارجی نیز در آن کشور ها  داشته باشند تا زمانی که برای انجام امور صادراتی به آن ها نیاز دارند از آن ها کمک بگیرند.
و با شرکت های این تولید کننده ها که زیرمجموعه آن ها هستند قرارداد های یک ساله، دوساله، سه ساله و یا بیشتر یا کم تر  می بندند.
یک شرکت صادرات و واردات سعی می کند بازار هدف خود را بشناسد و حتی در مورد محصولی که ارائه می دهد تمام خصوصیات و اطلاعات کمی وکیفی آن را شناسایی کند، بازاریاب های هر محصول را آموزش دهد و تمام مدارکی که برای صادرات و واردات لازم است را داشته باشد.
مراحل حمل و نقل را هماهنگ کند و یا حتی ریسک عدم پرداخت پول و بیمه برای محصول را قبول کند.

4 1 - کار شرکت های بازرگانی چیست؟ + توضیحات کامل

 

 

نحوه ثبت شرکت بازرگانی چگونه است ؟

 

مزایای صادرات

شرکت های خدماتی و ارائه ی خدمت در ایران روز به روز در حال افزایش است زیرا افراد تحصیل کرده و متخصص در این رشته زیاد شده اند.
اگر یک تولید کننده از طریق شرکت بازرگانی برای صادرات محصول خود اقدام کند، سود خود تولید کننده از شرکت بازرگانی کم تر است. چرا؟
زیرا یک شرکت بازرگانی با تولید کننده قرارداد می بندد و محصول را با ریال یا تومان خریداری می کند اما شرکت بازرگانی آن محصول را صادر می کند و آن محصول را با دلار و یورو معامله می کند و سودش چندین برابر تولید کننده می شود.
پس شما خودتان می توانید وارد بازار صادراتی شوید و محصول خودتان را معرفی کنید و مشتری ها را مستقیم با خودتان لینک بدهید و با شما ارتباط بگیرند و راجع به قیمت ها با آن ها صحبت کنید و کارهای وارداتی و صادراتی را انجام دهید.

 

شما میتوانید با مراجعه به وبسایت آرمان تجارت فرهان با کارشناسان در ارتباط باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.